вівторок, 14 лютого 2017 р.

Урок української літератури у 10 класі
Тема: Українська міфологія у драматичних творах Лесі Українки ( за драмою-феєрією « Лісова пісня»)
Мета: ознайомити учнів з міфологічними образами-персонажами драми-феєрії
«Лісова пісня»; вчити працювати з комп'ютерними програмами ( робота з таблицями, набір тексту, виділення кольором; копіювання);  розкрити їхнє символічне значення як персонажів, взятих з фольклорних джерел, схарактеризувати їх; розвивати вміння орієнтуватися в художньому тексті, виразно читати його, працювати з  цитатним матеріалом; розвивати естетичні смаки, зв'язне усне мовлення, художнє та логічне мислення; зацікавити вивченням  слов'янської міфології  та творчості Лесі Українки.
Тип уроку: бінарний,  інтегрований
                                               Хід уроку
1.      Актуалізація опорних знань:
Інсценізація  уривку
 Виходить Лукаш із сопілкою. Хоче надрізати ножем березу, щоб сточити сік. Мавка кидається і хапає його за руку.
Мавка
Не руш! Не руш! Не ріж! Не убивай!
Лукаш
Та що ти, дівчино? Чи я розбійник?
Я тільки хтів собі вточити соку з берези.
Мавка
 Не точи! Се кров її.  Не пий же крові з сестроньки моєї!
Лукаш
Березу ти сестрою називаєш? Хто ж ти така?
Мавка
 Я—Мавка лісова.
Лукаш
А, от ти хто! Я від старих людей
Про мавок чув не раз, але ще зроду   не бачив сам.
Мавка
Чи ж гарна я тобі?
Лукаш
Ет, таке питаєш…
Мавка
Чому ж сього не можна запитати? Он бачиш, там питає дика рожа:
«Чи я хороша?»  А ясень їй киває в верховітті: « Найкраща в світі!»
Лукаш
А я й не знав, що в них така розмова. Я думав – дерево німе, та й годі.
Мавка
Німого в лісі в нас нема нічого.
Бліц-питання:
  1. Чи впізнаєте ви цих персонажів?
  2. Хто вони такі?
  3. Хто з них реальна істота, а хто  - міфологічна?
2.      Мотивація навчання:
Оголошення теми та мети уроку
Сьогодні на уроці ми з вами познайомимось не тільки з цими персонажами, а й з іншими представниками міфологічного братства: русалками, водяником, лісови-
ком, потерчатами та ін.

3.      Опрацювання матеріалу:
http://metodportal.com/node/52951

Немає коментарів:

Дописати коментар