вівторок, 14 лютого 2017 р.

Узагальнення з теми « Іменник як частина мови»

Урок  української мови у 6 класі

Тема: Узагальнення з теми « Іменник як частина мови»
Мета: повторити відомості про іменник як частину мови, його морфологічні ознаки та синтаксичну роль; розвивати писемне й усне мовлення, вміння творчо мислити; виховувати шанобливе ставлення до звичаїв та традицій українського народу.
Тип уроку: урок-узагальнення знань з теми
Вид уроку: урок-змагання з елементами вистави ( народознавча основа)
Обладнання: підручники, зошити, чарівна корзинка з завданнями, будиночки іменників.

                                               Хід уроку     
                                                                                  Боже, Великий, Єдиний,
                                                                                  Нам Україну храни.
Волі і світу проміння
Ти її осіни.
Світлом науки і знання
Нас, дітей,  просвіти.
В чистій любові до краю,
Ти нас, Боже, зрости.
Дай нам волю,
Дай нам долю,
Дай Божого світла,
Щастя дай, Боже, народу
І многая , многая літа.
Діти читають молитву.
1.      Актуалізація опорних знань:
Вступне слово вчителя:  Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами підбиваємо підсумки з вивчення великої теми. Ми старанно вчилися і , маю надію, багатому навчи-лися. Тож сьогодні позмагаємося і з гостем гарним пострічаємося.
                                                                                        Поетичний словничок
  1. Він предмети називає, на хто?, що? відповідає. ( іменник)
  2. Ой хто, хто Миколая любить, ой, хто, хто, Миколаю служить,-
Тому ,Святий Миколай, на всяк час помагай, Миколаю! ( Святий Миколай)
2.      Мотивація навчання:
Оголошення теми та мети уроку.
3.      Узагальнення та систематизація знань:
·         Розминка
Виписати із тексту  іменники
Святий Миколай – другий після Бога заступник на землі. Він вважається покровителем усіх бідних і знедолених, землеробства і тваринництва, земних вод, на яких рятував людей. Особливою увагою в народі користується ікона Миколи Чудотворця. На всіх іконах у Миколая ласкаве і добре обличчя, розкішна борода.
            Ввечері цього дня Святий Миколай  ходив по хатах. Вручаючи кожному окремо гостинець, він згадував усе те добре, що зробила дитина протягом року, і соромив за нікчемні вчинки. Тому діти вірили в існування цього доброго захисника і намага-лися не гнівити « діда Миколая, який знає про все»
·         Визначити, яким членом речення є іменник. ( Робота у групах)
( у дітей на парті  картки з народними прикметами)
1гр. Після Миколи пшениця вкриє поле. 
2гр. Хвали зиму після Миколи.
3гр. Морозяний Миколай – на врожай хліба й городини.

4гр. Як на Миколу піде дощ, то врожай гарний хліба буде.
http://metodportal.com/node/52952 

Немає коментарів:

Дописати коментар