вівторок, 14 лютого 2017 р.

Сім див Дніпропетровщини.

Тема: Сім див Дніпропетровщини.
Мета: ознайомити учнів з рідним краєм, його досягненнями; розвивати прагнення до самовдосконалення, виховувати почуття гордості за землю, на якій живеш.
                                                           Хід уроку:
Звучить пісня про рідний край
Вчитель: Дніпро – це місто-центр нашої області, це місто нашого рідного краю. Сьогодні ми з вами перенесемось у віртуальний музей і побуваємо в різних куточках Дніпропетровщини.
Під час перегляду презентації учні озвучують текст до слайдів.
1 учень: Дніпропетровська область розташована у східній частині України. Площа території складає 31.9 тис. кв. км (5,3% площі України). Регіон межує з Донецькою, Запорізькою, Кіровоградською, Миколаївською, Полтавською, Харківською і Херсонською областями. Адміністративний центр - м. Дніпропетровськ. На території Дніпропетровської області мешкає (за даними на 1 грудня 2001 року) 3648,1 тис. осіб (7,5%). В області 22 адміністративні райони, 13 міст обласного значення, 1504 населених пунктів, (міських – 66, сільських – 1438). Найбільші міста: Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Нікополь, Павлоград.
Найвідомішими туристичними об`єктами є культурно-архітектурні пам`ятки в с. Старі Кодаки, місця боїв козацьких військ з польською шляхтою під м. Жовті Води та с. Княжі Байраки, історико-архітектурні пам`ятки в Дніпропетровську; місця, пов`язані з форсуванням Дніпра в роки другої світової війни, скіфські кургани IV ст. до н.е., місця розташування козацьких січей, музей ужиткового мистецтва в Петриківці. Цей вид народної творчості виник в одному із сіл колишньої Катеринославської губернії -
Петриківці. Шоста частина скриньок, ваз, підносів та інших предметів, розмальованих художниками фабрики "Петриківський розпис", іде на експорт до багатьох країн світу.
Достатньо цікавими об’єктами є хутір
Галушківка, де розпочато відбудову макету Галушківської Січі, с. Китайгород з його трьома унікальними церквами, Свято-Троїцький собор в м. Новомосковськ. На території області розміщений природоохороний об’єкт національного значення - Дніпровсько-Орільський природний заповідник.

2 учень: Галушківка. Протовчанська паланка.
http://metodportal.com/node/53203 

Немає коментарів:

Дописати коментар